Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Dobrze dobrane narzędzie fryzjerskie zapewni nam idealną fryzurę. Ich wybór jest kluczowy i nie powinien być dokonywany przypadkowo. Warto zainwestować w sprzęt, który w dłuższej perspektywie czasu zwróci się w postaci zadowolonych klientów wracających do naszego salonu na strzyżenie. Przy wyborze nożyczek należy pamiętać przede wszystkim o tym, że powinny być one dopasowane do potrzeb i cech każdego właściciela. Obecnie dostępnych jest wiele modeli nożyczek fryzjerskich, z których każdy ma swoje cechy charakterystyczne. Dzięki temu możemy wybierać spośród większej ilości opcji, ale nie ułatwia nam to zadania. Postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty, abyście nie musieli dokonywać trudnych wyborów.

Ostrość gwarantują gatunki stali nierdzewnej

Dobre narzędzia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak hartowana stal nierdzewna. Tradycyjną metodą kucia na gorąco powstają najwyższej jakości nożyczki. Metoda ta gwarantuje, że ostrza są trwałe i odporne na korozję.

Nożyczki fryzjerskie - precyzja i wygoda

Po pierwsze, profesjonalne nożyczki fryzjerskie muszą być dopasowane wielkością do dłoni stylisty. Pomiar nożyczek podawany jest w calach. 1 cal równa się 2,54 centymetra. Na rynku istnieje wiele rozmiarów nożyczek, ale najczęściej spotykane są te, które mierzą 5.0, 5.5 i 6.0 cali. Zasadą jest, że im mniejsze są nożyczki, tym bardziej precyzyjne będzie cięcie. Ze względu na wielkość dłoni, kobiety zazwyczaj wybierają mniejsze wersje, natomiast mężczyźni wolą większe.

Posiadanie idealnie dopasowanych do dłoni nożyczek jest po prostu wygodne. Ergonomiczny kształt będzie się dobrze układał w dłoni. Ważne jest, aby nożyczki miały wyprofilowany uchwyt. Warto postawić na pochylone uchwyty i przesunięte ułożenie ramion. Dzięki temu można ciąć na różne sposoby, co zwiększa komfort pracy. Niezbędna jest również śruba, która umożliwia regulację napięcia między ostrzami. Dzięki temu można dostosować siłę nacisku i wyeliminować luzy.

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Innowacyjne rozwiązania nawet dla fryzjerów

Nożyczki nie powinny być zbyt ciężkie, aby dłonie nie były tak zmęczone podczas codziennego ich używania. Duraluminium jest używane do produkcji uchwytów wielu modeli nożyczek fryzjerskich. Duraluminium to stop metali, który jest lekki i plastyczny, o wysokich parametrach wytrzymałościowych.

Profesjonalni fryzjerzy muszą mieć nożyczki. Trudno jest wybrać odpowiednie, ponieważ mają one różne materiały i technologie wykonania. Są też dodatkowe cechy, które mogą znacząco wpłynąć na komfort pracy. Profesjonalne narzędzia fryzjerskie powinny być kupowane tylko w renomowanych hurtowniach.

Nożyczki fryzjerskie - nie tylko dla profesjonalistów

Profesjonalni fryzjerzy mogą korzystać z tych samych nożyczek, co osoby, które zamierzają używać ich tylko w domu. Standardowe nożyczki będą kosztować więcej niż te, które są kupowane do użytku domowego.

Bez względu na to, ile pieniędzy trzeba wydać na nożyczki, ważne jest, aby kupować tylko modele, które są specjalnie zaprojektowane do cięcia włosów. Modele wykonane do papieru lub paznokci mogą uszkodzić delikatną strukturę włosów i zmiażdżyć ich końcówki. Konieczna będzie wizyta u profesjonalnego fryzjera

Krystyna Wenge

Z wykształcenia technik obuwnik. Współtwórczyni najnowszej kolekcji butów znanej, włoskiej marki obuwniczej. Przyznaje, że jej ulubioną parą butów noszone już 9-ty sezon są stworzone własnoręcznie mokasyny na grubej podeszwie, inspirowane modą lat 60-tych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszym portalu znajdziesz przegląd najmodniejszych propozycji butów na nadchodzące sezony. Dowiedz się jakich butów potrzebujesz oraz jak zestawiać je z ubraniami, aby wyglądać i czuć się rewelacyjnie.