W poszukiwaniu obuwia dopasowanego do figury

Choć często zdajemy się o tym zapominać, nie ma kobiet idealnych, a kompleksy nie są niczym szokującym nawet dla celebrytek i modelek. Oczywiście, trudno nie odnieść wrażenia, że niemal zawsze wyglądają one perfekcyjnie, tak naprawdę jednak nie może być inaczej, skoro nad ich wyglądem pracuje sztab ludzi zaangażowanych w to, aby był on jak najbliższy ideałowi. Jeśli doda się do tego nieocenione możliwości, jakie otwiera przed nami grafika komputerowa jasnym stanie się, że efekt będzie przypominał w pewnym stopniu ten, jaki jest charakterystyczny dla bajek o księżniczkach. Zdecydowana większość z nas nie dysponuje aż takimi możliwościami, nie oznacza to jednak, że nie możemy eksponować najatrakcyjniejszych stron naszego wyglądu koncentrując się jednocześnie na tym, aby te słabsze umykały uwadze obserwatorów.

Przykładem może być dobry makijaż oraz odpowiednia stylizacja, ta bowiem jest w stanie ukryć każdą niedoskonałość naszej sylwetki. Jeśli więc jesteśmy drobne i niskie, najlepiej nosić buty dopasowane kolorystycznie do sukienki lub spodni. Pozwoli nam to zyskać przynajmniej kilka centymetrów. Właśnie z myślą o takich kobietach stworzono zresztą sandały na szpilce oraz czółenka. Oczywiście, buty nie powinny być zbyt masywne zwłaszcza, jeśli sprawia to, że zaczynają kontrastować z filigranową figurą. Lepiej też nie podkreślać masywnych łydek, warto więc zrezygnować z botków zbyt szerokich w kostce. Nieco inne działania są wskazane w przypadku tych kobiet, które mają świadomość tego, że posiadają kilka kilogramów za dużo. Obuwie w ich przypadku nie może być więc nie tylko zbyt masywne, ale również przesadnie delikatne.

Złotym środkiem są przede wszystkim sandały i czółenka na masywnym obcasie oraz na koturnie. Jeśli naszym problemem są też dość masywne łydki, wskazana jest rezygnacja z botków szerokich w kostce oraz tych butów, które są wiązane wokół nogi. Kobiety wysokie muszą zwracać uwagę na wysokość obcasów oraz wielkość, jaką mają koturny. Optyczne odjęcie kilku centymetrów nie musi być zresztą trudne, dobrym pomysłem jest więc choćby obuwie utrzymane w kontrastującym kolorze. Z kolei krótkie nogi dobrze wyglądają w botkach na średnim oraz cienkim obcasie.

buty na obcasie

Krystyna Wenge

Z wykształcenia technik obuwnik. Współtwórczyni najnowszej kolekcji butów znanej, włoskiej marki obuwniczej. Przyznaje, że jej ulubioną parą butów noszone już 9-ty sezon są stworzone własnoręcznie mokasyny na grubej podeszwie, inspirowane modą lat 60-tych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszym portalu znajdziesz przegląd najmodniejszych propozycji butów na nadchodzące sezony. Dowiedz się jakich butów potrzebujesz oraz jak zestawiać je z ubraniami, aby wyglądać i czuć się rewelacyjnie.