Buty na obcasie na każdą okazję

Gdybyśmy miały wskazać na ten element kobiecej garderoby, którego nigdy nie jest dość, w pierwszej kolejności z pewnością wspomniałybyśmy o butach. Każda kobieta powinna mieć więc przynajmniej jedną ich parę nie tylko na każdą okazję, ale i na każdą pogodę. Jeśli chcemy przeanalizować propozycje idealne na jesień, nie ulega wątpliwości, że szczególnie dobrze prezentują się w tym kontekście botki na szpilce. Trudno się temu zresztą dziwić, mówimy bowiem o rozwiązaniu uniwersalnym, eleganckim, stylowym i komfortowym.

Jedną z największych zalet botków na wysokim obcasie jest to, że można je dopasować do niemal każdej kobiecej sylwetki. Szpilka przyczynia się do tego, że nasze nogi sprawiają wrażenie dłuższych i smuklejszych, nie do przecenienia jest zaś i to, że zyskujemy kilka centymetrów. Szpilka wpływa też na to, jak się poruszamy, nasze ruchy stają się więc bardziej kobiece i powabne. Ciekawe właściwości posiada również cholewka przyczyniająca się do tego, że będziemy czuły się pewnie przy każdym kroku. Wiele kobiet obawia się, że zakończenie przy kostce może być problematyczne z uwagi na zachwianie proporcji. Rzeczywiście, istnieje takie ryzyko, można je jednak wyeliminować stawiając na model, który botki stylizacjaposiada wcięcie z przodu. 

Jeśli cenimy sobie oryginalność, możemy wybierać wśród niebanalnych krojów. W innym wypadku postawmy na czarne botki, te bowiem nigdy nie wychodzą z mody. Gdy pogoda staje się coraz bardziej jesienna, problemem staje się również wybór tych butów, które można nosić do pracy. Oczywiście, powinny być one eleganckie i klasyczne, a przecież w biurowym pomieszczeniu duże znaczenie ma również ich wygoda. Jeśli brak nam inspiracji, najlepiej postawić na botki na szpilce z naturalnej skóry. Jest to rozwiązanie nie tylko klasyczne, ale i wyjątkowo eleganckie, nie pozostawiające wątpliwości, co do tego, że wiemy, czym jest dobry smak. Również wielkie wyjście jest okazją do tego, aby przetestować botki na szpilce. Docenimy je zresztą natychmiast po założeniu, zyskamy bowiem pewność, że nie zmarzną nam stopy. Co więcej, buty te są na tyle wygodne, że przetańczenie w nich całej nocy nie będzie dla nas najmniejszym choćby problemem.

A co z codziennymi stylizacjami? Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że i w tej sytuacji na botki można zawsze liczyć. W poprzednim sezonie można było zauważyć modę na militarny styl, a i w tym nie warto odwracać się od wspomnianego trendu. Sznurowadła, rzemyki i toczki dobrane w sposób przemyślany, z pewnością okażą się niezrównanymi elementami ozdobnymi, które sprawią, że bez trudu będziemy się wyróżniać na tle innych kobiet.

Sylwia Pietraszak

Trendsetterka, blogerka modowa. Z branżą fashion związana od najmłodszych lat biorąc udział w pokazach mody dla hiszpańskich i włoskich projektantów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszym portalu znajdziesz przegląd najmodniejszych propozycji butów na nadchodzące sezony. Dowiedz się jakich butów potrzebujesz oraz jak zestawiać je z ubraniami, aby wyglądać i czuć się rewelacyjnie.