Konstrukcja fotowoltaiczna

W obecnych czasach coraz bardziej opłaca się inwestować w panele słoneczne, których konstrukcja jest niezwykle ważna w kwestii wydajności.

Konstrukcja balastowa fotowoltaika

Każda konstrukcja balastowa fotowoltaika opiera się na systemie balastowym, w którym wyróżnimy:

  • System balastowy NN, który jest przeznaczony do montażu modułów na krótszym boku i w poziomie
  • System balastowy XV o uniwersalnym zastosowaniu. Jest przeznaczony do montażu na dłuższym boku, w pionie i posiada regulacje stref montażowych

Poza konstrukcją balastową fotowoltaiczną możemy też użyć tak zwany system gruntowy, który doskonale sprawdza się przy tworzeniu „farm fotowoltaicznych”, które osadza się właśnie na gruncie.

Jeśli chodzi o same bloczki balastowe, to zostały one stworzone, by jak najbardziej przyspieszyć i ułatwić montaż instalacji fotowoltaicznej zarówno na dachach, jak i gruncie. Do ich największych zalet bez wątpienia można zaliczyć:

  • Szybkość montażu
  • Bezproblemową instalację na dachu o nachyleniu równym lub większym niż 10 stopni (w przypadku zastosowania dedykowanego do tego kleju)
  • Możliwość stworzenia farmy PV, która pomieści instalację o mocy nawet 1 MW na powierzchni 1ha

Konstrukcja do paneli fotowoltaicznych

Jeśli przyjrzymy się konstrukcjom do paneli fotowoltaicznych, to jesteśmy w stanie wyróżnić:

  • Konstrukcje fotowoltaiczne wolnostojące, które możemy dodatkowo podzielić na konstrukcję G (wbijana w grunt), B (zalewaną betonem), K (czyli kotwioną) oraz S (śrubową)
  • Konstrukcje do montażu na dachach skośnych, które są pokryte m.in. blachodachówką, blachą łączoną na rąbek, czy dachówką bitumiczną (papą)
  • Konstrukcje do montażu na dachy płaskie, elewacje oraz balustrady, które posiadają różny kąt nachylenia (zwykle od 5 do 30 stopni)

Jak widać konstrukcje do paneli fotowoltaicznych są adekwatne do rodzaju powierzchni i kąta nachylenia, dzięki czemu możemy dobrać konstrukcję fotowoltaiczną pod własne potrzeby.

Panele fotowoltaiki naszą przyszłością!

Panele słoneczne czerpią energię prosto ze słońca. Dzięki takim rozwiązaniom jak ich instalacja, jesteśmy w stanie bardzo dużo zaoszczędzić, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych, coraz droższych czasach.

Artykuł partnera

Krystyna Wenge

Z wykształcenia technik obuwnik. Współtwórczyni najnowszej kolekcji butów znanej, włoskiej marki obuwniczej. Przyznaje, że jej ulubioną parą butów noszone już 9-ty sezon są stworzone własnoręcznie mokasyny na grubej podeszwie, inspirowane modą lat 60-tych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszym portalu znajdziesz przegląd najmodniejszych propozycji butów na nadchodzące sezony. Dowiedz się jakich butów potrzebujesz oraz jak zestawiać je z ubraniami, aby wyglądać i czuć się rewelacyjnie.