Wysokie obcasy na wakacje?

Dla większości osób wakacje od strony butów kojarzą się sandałami, trampkami czy japonkami. Stawiamy najczęściej na wygodę zamiast na dobry wygląd i wysokość obcasów. Dlaczego więc nie zakładamy, że i jedno i drugie będzie możliwe? Buty na wysokich obcasach mogą również być wygodne, tylko trzeba umieć znaleźć dla siebie odpowiedni model. Oczywiście w szpilkach nie będziemy chodzić po Tatrach, ale można mieć seksowne obuwie nawet dla długie piesze wycieczki. Warto zobaczyć jakie są najmodniejsze, a jednocześnie najwygodniejsze buty na lato.

Idealne buty na wysokich obcasach na lato

Buty na wysokich obcasach mogą być wygodne, pod warunkiem, że znajdziemy odpowiedni dla siebie obcas. Wbrew pozorom idealnie płaskie buty nie są odpowiednie dla naszego kręgosłupa. Zamiast kupować kolejne trampki albo też mało eleganckie japonki warto się rozejrzeć za butami na wysokich obcasach. Letnie modele podzieliliśmy na dwie kategorie, a więc między innymi koturny i obcasy w kształcie słupka oraz takie z klockiem. Nie są one od siebie szczególnie różne, gorsze czy lepsze. Wszystko będzie zależeć od preferencji oraz gustu. Warto się zastanowić jak ubieramy się w konkretną porę roku, to może mieć duże znaczenie przy wyborze idealnych butów.

Koturny

Koturny na lato są wyborem rzeczywiście idealnym. Dodają mniej więcej około 8 cm a przy tym będą również bardzo wygodne. Naw

buty na lato

et jeśli ktoś nie umie chodzić na wysokich obcasach spokojnie będzie w stanie poradzić sobie na koturnach. Natomiast, jeśli chodzi o estetykę mamy wiele ciekawych modeli i wzorów. Latem można postawić na espadryle na słomkowej koturnie. To proste rozwiązanie, które praktycznie do wszystkiego będzie pasować i nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli chcemy czuć się jak Paryżanka warto stawiać na espadryle na koturnie i do nich dobierać odpowiednie szorty jeansowe oraz białą koszulę. Kolejna propozycja to kultowe meliski a więc buty z gumy. Model na koturnie jest także bardzo popularny. Jeśli uda się nam wszystkie dobrze zestawić można oczekiwać, że wszystko będzie wyglądać perfekcyjnie, estetyka będzie zmysłowa i seksowna a kobiece stopy zostaną wyeksponowane.

Obcasy

Obcasy także mogą być wygodne. Liczy się głównie wysokość oraz rodzaj. Nikt nie będzie polecał 12 cm szpilki na pieszą wycieczkę, ale trzeba pamiętać, że również całkowita rezygnacja z obcasów na wakacje nie będzie konieczna. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście słupki albo klocki. Słupki są wyższe, dlatego sprawdzają się w czasie obiadu na mieście czy w imprezach w plażowym barze. Można założyć je między innymi do casualowych stylizacji w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami i spódnicami. 

Maria Kaczmarczyk

Dziennikarka, stylistka, projektantka printów. Współpracowała z największymi domami mody takimi jak Hermes czy Louis Vuitton. Pasjonatka mody wyrazistej i kontrowersyjnej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszym portalu znajdziesz przegląd najmodniejszych propozycji butów na nadchodzące sezony. Dowiedz się jakich butów potrzebujesz oraz jak zestawiać je z ubraniami, aby wyglądać i czuć się rewelacyjnie.